Darja

Dobrý den,

Máme tu duben, poslední měsíc, kdy jsme se měli potkávat na podložkách. Bohužel je jasné, že už se nesejdeme. Sice má vláda v plánu brzy začít rozvolňovat pravidla, ale nemyslím si, i kdyby už byla otevřena sportoviště, že je rozumné se scházet a cvičit za každou cenu, s rouškami a dvoumetrovými rozestupy.

Takže teď prosím, ty z vás, kteří ještě mají platnou permanentku, napište mi, kolik máte nevybraných vstupů + č.účtu - peníze za nevybrané vstupy vám samozřejmě vrátím.

 

Co jediné bych mohla pro Vás udělat - uvažuji o on-line lekci (udělala bych poslední pondělí v dubnu - tj. 27.4).

Druhá věc, co bych od vás chtěla, pokud byste mi napsali, kdo máte o ní zájem. A jestli by vám nevadil tochu dřívější čas - tj. od 18:30. Technicky ještě nevím, pravděpodobně Skype, ještě promyslím, možná i aby se dalo nahrávat.

A co bude od května a až se situace uklidní - není už v mé režii. To už prosím sledujte yogabymagdalena.blogspot.com, jestli se lekce obnoví.

Přeji vám krásné jarní dny

Darja

 

 

 

Z organizačních důvodů se začátek lekce v Kralupech posouvá na 19:07 (a konec tudíž v 20:07) !!!

Před 19h prosím nechoďte, bude zamčeno.

POZOR ČTĚTE

Začal nám rok 2020. V tomto roce nás čekají změny. S jógou jsem se poprvé setkala v roce 2006. V roce 2010 jsem se rozhodla posunout dál a začala studovat kurz Instruktora powerjógy. V únoru 2015 jsem začala vést lekce v Kralupech. Chodí mi na lekce i tací, co jsou se mnou od úplného začátku tady v Kralupech, čehož si velmi vážím. Zažily mě jako svobodnou paní, vdanou paní, těhotnou, matku jednoho dítětě a nyní matku dvou dětí. A teď s dvěma dětma "na krku", měním svoje priority. Chci se opět posunout dál. Nebo zpět? Každopádně chci se teď víc věnovat sobě. Pracovat na sobě, dělat si jógu sama pro sebe. Mít večery pro rodinu. A tak dále. Kdo má děti, asi mi rozumí. A už asi tušíte, co chci napsat. Budu končit s vedením lekcí. Ne teď. Ještě se spolu trochu zapotíme :-)

Budeme spolu cvičit do konce dubna. Doufám, že poté na jógu nezanevřete. Že budete chodit dál. Jen tam nebudu já, ale Magda, kterou už někteří znáte.

A k tomu jedna organizační - permanentky. Zítra ukončuji prodej permanentek. Takže až vyčerpáte všechny vstupy na kartičce, bude se platit jednotlivě. Za 60Kč, jako byste to měli z permanentky. Abych pak nemusela na konci dubna řešit, co komu dlužím a vracet peníze.

 

 

 

Power jóga KRALUPY NAD VLTAVOU

 

Každé pondělí 19:00-20:00 v TJ Sokol Kralupy nad Vltavou.

 

 

 

 

 

 

 

Všeobecné platební podmínky

 

 • Cena jedné lekce je 80Kč.
 • Permanentka 10 vstupů - 600Kč.
 • Platnost permanentky je omezená na 16 týdnů od doby zakoupení. Do této doby se nepočítají: prázdniny (tj. celý červenec, srpen, Vánoční prázdniny a státní svátky), zrušené lekce z mé strany a Vaše vážné důvody, např. nemoc (je ale potřeba mě informovat). Vrácení peněz za permanentku je možné pouze z vážných zdravotních důvodů, těhotenství a za předpokladu, že já přeruším lekce na dobu 5ti a více týdnů.
 • Pokud vyčerpáte méně jak 8 vstupů na permanentce, jejíž platnost již vypršela, je možné permanentku dochodit následujícím způsobem: 7. vstup zdarma, 8.vstup s příplatkem 40Kč (tímto to Vás to vyjde nastejno, jako byste platili jednotlivé vstupy).
 • Na cvičení není nutné se přihlašovat, v případě zájmu většího než je kapacita sálu, mají přednost ti, kteří mají platnou permanentku (v pořadí, jakém přišli), po nich ti, co si platí jednotlivé vstupy (taktéž v pořadí, v jakém přišli).
 • Platba probíhá v hotovosti před cvičením. Prosím Vás, choďte na lekce v předstihu, abychom veškeré záležitosti vyřídili ještě před 19h a nekrátili si cvičení.

 

Pro aktuální informace (záskoky, zrušené hodiny) sledujte tento web. Pokud mi na sebe necháte emailový kontakt, budu Vás informovat také prostřednictvím emailu.

 

Co je jóga a power jóga?

Jóga je definována jako "zastavení změn mysli" nebo "jednota těla, mysli a ducha". Zastavení změn mysli provádíme cvičením ásan (jógových pozic) nebo také meditací. Mnozí z nás začínají s jógou jako s fyzickým cvičením. I pouhopouhé fyzické cvičení však působí blahodárně na naši psychiku, pomáhá nám zbavit se stresu a zapomenout na každodenní starosti. Postupem času se však jóga stává životním stylem, naučí nás vnímat své tělo, rozvíjí se naše intuice.

Na rozdíl od jiných druhů cvičení (aerobik, zumba), je dech v józe na prvním místě. Dýcháme a do dechu vkládáme naše ásany (pozice).

Jóga je pro všechny - mladé, staré, zdravé i nemocné. Neznamená to ale, že každý by měl cvičit stejné ásany. Je potřeba dbát na svůj zdravotní stav, kondici a aktuální rozpoložení. A v tom spočívá rozmanitost jógy - každá pozice má své varianty, jednodušší a náročnější. Poslouchejte svoje tělo a dopřejte mu to nejlepší.

Power jóga se dá chápat jako fyzické cvičení. Nikdy však nemůžeme zapomenout na základní principy jógy!

Power jóga je dynamický směr jógy, střídání pozic je vedeno v rytmu našeho dechu. Jeho kostrou je pozdrav slunci, tzv. Surya Namaskár. Power jóga není striktní, je variabilní a tedy vhodná pro každého, i pro úplné začátečníky.

Proč cvičit jógu

 • protahuje a buduje svaly
 • vyrovnává svalové disbalance
 • posiluje hluboko uložené svalstvo a působí tak proti bolesti zad
 • urychluje metabolismus
 • působí proti stresu, napětí, napomáhá k duševní rovnováze

Co s sebou

 • Pohodlné oblečení, ne příliš těsné, ani příliš volné - tričko a tepláky, cvičí se naboso. Na závěrečnou relaxaci je vhodné se více obléknout (mikina, ponožky), respektive přehodit přes sebe ručník či deku.
 • Vhodná je vlastní neklouzavá podložka, tzv. jógamatka (lze koupit např. v Intersportu od 250Kč), případně ručník. V Roztokách jógamatky nejsou k dispozici - zapůjčit můžu svoje, mám ale jen omezený počet (3ks) - proto pokud podložku máte, vemte si vlastní. Vlastní podložka se vyplatí, využijete ji také při domácí praxi.
 • Chuť cvičit a dobrou náladu.

Několik praktických tipů:

 • Choďte na lekce včas.
 • Vypněte své mobilní telefony.
 • Minimálně 2-3 hodiny před cvičením nejezte nic těžkého.
 • Pokuste se po dobu cvičení nepít - "hasíte svůj vnitřní oheň". Výjimkou je bikram jóga.
 • Během cvičení respektujte svoje tělo - nepřepínejte se, ale ani nepodceňujte se.
 • Nesoutěžte s ostatními, ale ani sami se sebou. Neporovnávejte se.
 • Pokud máte nějaké zdravotní omezení, informujte se nejdřív u svého lékaře o vhodnosti cvičení a informujte lektora.
 • Každá ásana (pozice) má několik variant. Zvolte tu nejlepší pro sebe.
 • Pamatujte, že co se dnes zdá jako nemožné, půjde po nějaké době pravidelné praxe s úplnou lehkostí.
 • Cvičte pravidelně a s radostí.

Dnes je středa 8. dubna 2020, svátek má Ema .

Klasická verze Mobilní verze